چگونه یک گیمر حرفه‌ای شویم و از آن درآمد کسب کنیم؟

How-to-become-a-professional-gamer-and-earn-from-it-

بازی‌کردن در ازای دریافت پول، آن هم در تمام طول روز، یکی از رؤیاهای دوره نوجوانی بسیاری از نوجوان‌های عاشق گیم و گیمری است؛ ولی تا همین چند سال پیش، این رؤیا بیشتر شبیه به یک جوک خنده‌دار بود! اما بالاخره از سال ۲۰۱۲ به بعد، این رؤیا برای تمام گیمرهای جوان و نوجوان بااستعداد و سخت‌کوش در صنعت بازی، به واقعیت تبدیل شد.

امروزه دیگر بازی ویدئویی، تنها یک روش برای وقت‌گذرانی و سرگرمی نیست؛ بلکه به لطف شرکت‌های بازی‌سازی و شبکه‌های اجتماعی، به‌عنوان یک حرفه پول‌ساز معرفی شده است. رده سنی ۱۵ تا ۳۰ سال، علاقه زیادی به ورزش‌های الکترونیکی (Esports)، پیدا کردند؛ به‌طوری‌که برخی از افراد تمام طول روز به کسب درآمد از طریق بازی آنلاین، مشغول هستند.

حال این سؤال مطرح است که چگونه در ایران گیمر شویم؟ وسایل موردنیاز برای گیمر شدن چیست؟ بهترین بازی‌ها برای گیمر شدن کدام است؟ با سایت دی ال تی مود، به پاسخ این سؤالات خواهیم پرداخت.

گیمر حرفه‌ای کیست؟

به کسی که هرروزه و باهدف برنده‌شدن در مسابقه‌های مختلف بازی ویدئویی شرکت می‌کند، گیمر می‌گویند. البته به کسی که تنها در یک بازی ویدئویی حرفه‌ای باشد، گیمر نمی‌گویند؛ بلکه گیمر باید حداقل چند بازی را به‌صورت تخصصی دنبال کند. گیمرها ممکن است به‌صورت مستقل یا گروهی، بازی‌ها را انجام دهند.

تأمین مالی بازیکن‌های بازی‌های ویدئویی، معمولاً توسط حامیان مالی که به‌منظور تبلیغاتشان از گیمرهای حرفه‌ای، حمایت مالی می‌کنند، تأمین می‌شود. خیلی از افراد به‌اشتباه فکر می‌کنند که تنها افرادی که بازی‌های کامپیوتری انجام می‌دهند، گیمر هستند و بازیکن‌های بازی‌های موبایل را نمی‌توان به‌عنوان یک گیمر حرفه‌ای شناخت؛ ولی در حقیقت نوع دستگاه برای گیمر شدن اهمیتی ندارد! تنها معیار گیمر شناخته‌شدن، میزان مهارت و مدت‌زمان است که برای انجام بازی‌های مختلف صرف می‌کنید‌.

یک گیمر واقعی باید برای بازی‌های تعاملی، دارای هماهنگی چشم و دست، واکنش سریع و مهارت حل مسئله باشد. همچنین باید به طور مکرر به انجام بازی و مطالعه آن، مشغول باشند تا تسلط کافی روی بازی انتخابی پیدا کنند. جالب است بدانید که در صنعت بازی علاوه بر طراحان و تسترهای بازی، مسابقاتی با اهداف تبلیغاتی برگزار می‌شود که یکی از روش‌های درآمدی گیمرهای حرفه‌ای است.

چگونه گیمر شویم؟ / راهنمای شروع فعالیت برای گیمرهای مبتدی

How to become a gamer

نکته: محتوای این مقاله مناسب کسانی است که باهدف شغل گیمری، گیم بازی می‌کنند؛ بنابراین اگر تنها برای سرگرمی می‌خواهید بازی کنید، متناسب با آن برای بازی‌های رایانه‌ای، زمان و هزینه صرف کنید.

· پیوسته باید تمرین داشته باشید:

قبل از اینکه بخواهید به سراغ شغل گیمری بروید بهتر است به یک سؤال پاسخ دهید؛ آیا از اینکه هر روز ۶ الی ۸ ساعت یک بازی را انجام دهم، لذت خواهم برد؟

بازیکن‌ها هراندازه هم که حرفه‌ای باشند، باید هرروزه مطابق یک برنامه تمرینی منظم، به تکرار یک بازی بپردازند. در حقیقت این تنها راه برای افزایش و حفظ سطح مهارت آنان است. پس برای تبدیل‌شدن به یک گیمر،ُ سعی کنی هر روز با بازیکنان سطح بالاتر از خودتان، بازی کنید.

·  برای ترک شغل فعلی خود عجله نکنید!

درست است که گاهی ریسک‌کردن برای پیشرفت‌های بزرگ لازم است؛ ولی شما تا قبل از اینکه مطمئن نشده‌اید که می‌توانید به کسب درآمد از طریق گیمری برسید، هرگز شغلتان را ترک نکنید.

هنگامی که توانستید به اولین درآمد مطلوب از بازی‌های رقابتی دست پیدا کنید، می‌توانید با خیالی آسوده‌تر برای آینده شغلی خود تصمیم‌گیری کنید.

·  تحقیقات کامل درباره گیمینگ و گیمری انجام دهید:

دستیابی به موفقیت در هر زمینه‌ای، مستلزم انجام تحقیقات ابتدایی کامل در آن امر است؛ ورود به صنعت گیم و انتخاب شغل گیمری نیز، از این قاعده مستثنی نیست. برای این منظور شما می‌توانید درباره کسانی که قبل از شما وارد این حرفه شده و به موفقیت رسیده‌اند، تحقیق کنید یا با آن‌ها به‌صورت مستقیم، مشورت کنید. (این نکته را مدنظر داشته باشید که گیمرهای باتجربه، طی سال‌ها، آموخته‌های بسیاری را کسب و تمرین کرده‌اند.)

تماشای بادقت و مستمر بازی، بازیکن‌های حرفه‌ای گیم نیز، می‌تواند به شما درباره درک تاکتیک‌ها و استراتژی‌های لازم برای موفقیت در یک بازی، کمک کند؛ شما می‌توانید با جستجو و یافتن وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی فعال در صنعت بازی، اطلاعات به روزی را به دست آورید. همچنین مطالعه بادقت این محتوا از سایت دی ال تی مود نیز، یک شروع خوب برای کسب دانش فنی گیمری حرفه‌ای است.

· برای خود یک تکلیف شب الزام‌آور، تعیین کنید:

اگر می‌خواهید به یک بازیکن حرفه‌ای بازی‌های ویدئویی تبدیل شوید؛ نباید تنها به برنده‌شدن و شکست‌دادن حریف خود اکتفا کنید! برای پیشرفت گاهی لازم است بر روی بخشی خاص از بازی تمرکز کرده و برای تقویت خود در آن مرحله، تمرین داشته باشید. برای مثال:

بازیکن برتر جهان در بازی Terran Starcraft، به‌صورت هر روز و مانند یک تکلیف شب، مشغول بازی پر از کلیک تفنگ‌داران دریایی است. این کار به تقویت مهارت‌های موردنیاز او مانند واکنش سریع و هماهنگی دست و چشم، در بازی اصلی، کمک خواهد کرد.

برای برنامه‌ریزی یک تکلیف شب، ابتدا باید مهارت‌های موردنیاز برای بازی گیمر را شناسایی کنید؛ سپس تمرینات کوتاه‌مدت و بلند مدتی را برای طی یک هفته خود، باهدف تقویت آن مهارت‌ها، مشخص نمایید.

· برای درک بهتر حرفه گیمری، با اجتماع گیمرها، آشنا شوید:

در واقع تمام بازیکن‌های بازی‌های رایانه‌ای، عضوی از یک اجتماع هستند. زمانی که شما وارد این حرفه شوید، شما هم وارد این اجتماع خواهید شد، پس لازم است آن را بشناسید.

برای شناخت بهتر جامعه گیمرها، می‌توانید در تالارهای گفتگو گیمینگ، عضو شوید. عضویت در این انجمن‌ها، علاوه بر ایجاد یک وجه حرفه‌ای برای شما، به شما برای کسب اطلاعات ارزشمند حاصل از مطالعه بحث‌های استراتژیک سایرین، کمک خواهد کرد. همچنین شما می‌توانید یک تیم، برای تمرین گروهی بازی‌ها، تشکیل دهید.

· توانایی مدیریت خشم و رفتار مناسب در بازی:

در تمام بازی‌ها، هراندازه هم که حرفه‌ای باشید، باز هم امکان باخت وجود دارد. اولین اصل برای گیمر بودن این است که در چنین شرایطی، توانایی درک موقعیت و کنترل احساسات خود را داشته باشید.

سخن پایانی

در این مطلب از دی ال تی مود، به آموزش گیمر شدن و شرایط ورود به این حرفه، پرداختیم. هنگامی که می‌خواهید بازی کنید، سعی کنید تمام نکات ذکر شده در این مقاله و سایر مقالات بلاگ این سایت را مدنظر داشته باشید.

 

سؤالات خود برای ورود به شغل گیمری در ایران، را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *